Допустимі нездужання вагітних

dopustimue nezdujannya

Незважаючи на те, що вагітність є природним процесом, в ході її можуть спостерігатися нездужання, які можна якщо не усунути, то хоча б частково згладити. Ви можете поділитися своїми проблемами або з лікарем-гінекологом, або з акушеркою.

Геморой

Зазвичай з цією проблемою стикаються жінки, вагітні в другій чи третій раз. Лікарі вважають, що схильність до геморою передається у спадок. Робота, пов’язана з тривалим сидінням погіршує стан. Крім того, нерегулярне випорожнення або, навпаки, пронос, теж сприяють появі захворювання.

При геморої найголовніше – нормалізувати харчування. У тому випадку, якщо ви змушені сидіти довго на одному місці, сидіння має бути достатньо твердим.

Якщо вузлики починають турбувати, ви можете прикладати на ніч холодні заспокійливі примочки. При сильному загостренні хвороби лікар випише вам спеціальні мазі або свічки. У цей період однією з головних вимог є дотримання правил особистої гігієни.

Біль у попереку

Найчастіше відчувають біль у попереку жінки, вагітні в другій або в третій раз. Ця проблема пов’язана із змінами в тазових суглобах і переміщенням центру ваги в хребті. Ви можете полегшити свій стан за допомогою постійних спеціальних вправ, які наводяться нижче. Взуття має бути на середньому каблуці. У тому випадку, якщо болі стануть нестерпними, лікар може виписати вам ортопедичний пояс.

Вправи для вагітних при болях у попереку

Не намагайтеся вигадувати для себе вправи самостійно, пам’ятайте, що багато з них просто небезпечні під час вагітності, особливо на пізніх термінах. Наприклад, не робіть підйомів обох ніг, не сидіть тривалий час з випрямленою спиною і вже тим більше не робіть вправи для черевного преса – це може створити загрозу для життя вашого малюка. Нижче наведені ті вправи, які не викликають сильного напруження м’язів.

1. Початкове положення. (П. п.) Встаньте на коліна, впершись руками в підлогу. Спину постарайтеся тримати якомога рівніше, не прогинаючись. Коліна можете розставити так широко, як вам буде зручно.

Злегка напружте м’язи живота і залишайтеся в такому положені близько 10 с. Розслабтеся.

П. п. Ляжте на спину, зігніть ноги в колінах, а ступні поставте на підлогу.

Напружте м’язи живота так, щоб поперек вирівнялася. Залишайтеся в такому положенні 5 с. Розслабтеся.

П. п. Випрямитеся близько стіни таким чином, щоб сідниці і плечі її торкалися.

Ступні розташуйте на відстані 30 см від стіни. Коліна трохи зігнуті. Вдихніть. Видихаючи, притисніть поперек до стіни, злегка скоротивши м’язи живота. Утримайтеся в такому положенні 10 с, дихання не затримуйте. Розслабтеся.

Судоми в ногах

Кожна друга жінка скаржиться на судоми в ногах. Зазвичай це відбувається десь між тридцятим і тридцять восьмим тижнями вагітності, а ближче до пологів судоми перестають турбувати. Причина судом досі не з’ясована. Існує припущення, що причиною може бути порушення обміну мінеральних речовин – кальцію і фосфору.

Зазвичай ноги судомить вночі, іноді вранці. Вважається, що збалансоване харчування з обов’язковим включенням в меню свіжої морської риби та сиру запобігає появі судом. Якщо ж вони все-таки виникають, то можна допомогти таким чином: ви лежите на спині, а ваш чоловік, вставши у вас в ногах, однією рукою повинен підняти вашу ногу, а іншою натиснути на стопу таким чином, щоб напружилося ахіллесове сухожилля. Після цього можна провести легкий масаж ніг, наприклад у вигляді погладжування ніг.

У тому випадку, якщо поблизу немає нікого, хто міг би надати вам допомогу, ви можете зробити наступне: встаньте і зіпріться на ту ногу, в якій у вас судома. Коліно намагайтеся тримати прямо. Випрямити ногу вперед таким чином, щоб розтягнулися м’язи гомілки.

Варикозне розширення вен

Вважається, що варикозне розширення вен передається у спадок. Крім цього, ймовірність цього захворювання зростає, якщо ви вагітні повторно. Тривале стояння на ногах також сприяє цьому. Крім того, дуже шкідливо носити замість спеціальних поясів для панчох гумки, які ускладнюють кровообіг і сприяють розширенню вен.

Посилена вагінальна секреція

Під час вагітності виділення білей з піхви зазвичай посилюється. Однак особливого занепокоєння вони не доставляють. Тим не менш, ви повинні ще суворіше дотримуватися правил особистої гігієни.

Не хвилюйтеся, якщо лікар сказав, що ваші аналізи показали наявність дріжджового грибка. Найчастіше це не викликає особливого занепокоєння і проходить само собою незабаром після пологів. Проте ви можете полегшити свій стан, попросивши лікаря виписати спеціальні свічки. Ваш чоловік повинен пройти лікування одночасно з вами. Під час вагітності категорично заборонено спринцеватися: по-перше, здорова піхва цього не потребує, а по-друге, ця процедура небезпечна для плоду.

Часті позиви до сечовипускання

Вам здається, що ви занадто часто відчуваєте позиви до сечовипускання, особливо на початку і в кінці вагітності. Про це ми вже говорили вище. Для того щоб полегшити свій стан, ви можете спробувати приймати поменше рідини.

У першу половину вагітності загальний добовий обсяг рідини повинен становити 1 – 1,5 л, в другій – не більше 900 мл. Іноді виділення сечі відбувається мимоволі при чханні або сміху.

Нерегулярне випорожнення

Ця досить делікатна проблема, і деякі жінки іноді соромляться говорити про неї навіть з лікарем. Однак, щоб заспокоїти вас, скажімо, що нерегулярне випорожнення турбує вагітних досить часто. Лікар попередить вас, що тепер вам доведеться ще ретельніше стежити за своїм харчуванням. У важкому випадку, якщо всі немедикаментозні засоби випробувані, лікар пропише вам проносні препарати.

Вам слід більш уважно поставитися до вибору продуктів для свого меню (детальніше про це нижче). Крім того, велику допомогу принесе вироблення у себе умовного рефлексу: намагайтеся звільняти кишечник в певний час доби, по можливості пов’язавши це з яким-небудь звуком, наприклад з включеним радіо. Непогано випити вранці на порожній шлунок склянку теплої кип’яченої або мінеральної води.

Печія

Печія – неприємний металевий присмак у роті, відчуття переповненості шлунка і кисла відрижка – явище, досить поширене під час вагітності. Печія буває викликана наступними причинами. Насамперед під час вагітності через гормональні зміни шлунок набагато повільніше спорожняється. По-друге, як вже сказано вище, внутрішні органи відтісняються маткою, яка збільшується. Жирна їжа, великі порції і продукти, що виділяють гази при розкладанні, ще більше погіршують стан.

Лікування печії досить просте. Намагайтеся їсти невеликими порціями і частіше. Хочеться порадити пережовувати їжу ретельно. Звичайно, ви голодні, але все ж, якщо будете їсти повільно, вам це піде тільки на користь.

Коли вищеперелічені способи не допомагають, в разі крайньої необхідності, лікар може виписати вам спеціальні засоби для зменшення печії (антациди), але краще, звичайно ж, їх уникати, тому що у антацидів є безліч побічних ефектів, які на даному етапі не потрібні ні вам, ні вашому малюку.

Проблема сну

Сонливість або безсоння майже завжди супроводжують вагітність. Ви самі помічаєте за собою, що постійно хочеться спати, хоча ви і так часто і багато спите. Ваша бабуся чи мама скаже вам, що ваш організм таким чином готується до того, що вам незабаром доведеться недосипати. Тим часом проблема набагато серйозніше. Дослідники вважають, що однією з причин сонливості є недокрів’я, або анемія, – досить часте явище під час вагітності, особливо в останні місяці. Лікар у жіночій консультації направить вас на аналіз крові і в разі необхідності випише вам залізовмісні препарати.

Іноді причина полягає в іншому. На думку деяких учених, сонливість викликає прогестерон, дія якого посилюється під час вагітності.

Деякі вагітні, навпаки, страждають безсонням. У першу чергу це ті жінки, які схильні до емоційних навантажень протягом всього дня. Навіть опинившись у ліжку, вони продовжують думати про свої проблеми. Прогулянки перед сном, теплий душ, душевна рівновага допоможуть вам заснути. А що стосується думок … Подібно до героїні «Віднесених вітром» Скарлетт О’Хара, спробуйте сказати собі: «Подумаю про це завтра!»

Джерело: «Тиждень за тижнем». Сучасний довідник для майбутніх мам. Бердникова О.В. Москва 2007

Список використаної літератури:

Інструкція до застосування медичного препарату НАЗОФЕРОН; 2) «Аллергология и иммунлогия: национальное руководство» под. ред.. Р.М. Хаитова, Н.И. Ильиной – М.: ГЭОТАР-Медиа. 2009 г.; 3) Г.М. Драннік. Клінічна імунологія та алергологія. – Київ. «Здоров’я», 2006 р. 4) Наказ МОЗ України від 16.09.2011 № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів»; 5) Г.В. Бекетова «Інтерферони в лікуванні гострих респіраторних інфекцій у дітей», журнал «Ліки України» № 3, (149), 2011 р.; 6) Шехтман М.М., Положенкова Л.А. Гострі респіраторні захворювання у вагітних / / Гінекологія. – 2005. – Т. 7. – № 2. – С. 34-37; 7)Приступа, Л.Н. Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у вагітних: Особливості Лікування та профілактики / / Медичні аспекти здоров’я жінки. – 2008. – № 5 (14). – С. 14-19; 8) Тарбаева Д.А., Костинов М.П., Загородня Е.Д., Іозефсон С.А., Черданцев А.П.Акушерскі і перинатальні наслідки вагітності, ускладненої гострою респіраторною інфекцією в II триместрі гестації / / Журнал “Акушерство і гінекологія.” – 2012. – № 2; 9) С.О.Крамарєв, д.м.н., професор В.В. Євтушенко «Оцінка ефективності рекомбінантного інтерферону альфа для лікування та профілактики гострих респіратоних вірусних інфекцій у дітей», журнал «Здоров’я України», № 18/1, 2008 р.; 10) А.А.Ярилин. Імунологія. Підручник. Москва. «Геогар-медіа». 2010 р.; 11) О.М. Біловол, П.г. Кравчун, В.Д. Бабаджан. «Клінічна імунологія та алергологія». Навчальний посібник медичних ВНЗ IV рівня акредитації та медичних факультетів університетів. Харків. «Гриф», 2011 р.; 12) С.О. Крамарєв, О.В. Виговська, О.Й. Гриневич «Обгрунтування застосування препаратів інтерферону при гострих респіраторних інфекціях у дітей», журнал «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. 2007. № 10.»; 13) Є.І. Юліш, д.м.н. професор О.Є. Чернишева, Ю.А. Сорока «Інтерферонотерапія при ГРВІ і дітей», журнал «Здоров’я України» № 1(16), березень 2011 р.; 14С.П. Кривопустов «Інтаназальне використання інтраназального інтерферону альфа в педіатрії», журнал «Здоров’я України № 1, квітень 2010 р.»; 14) Лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій у дітей, які часто хворіють: прості відповіді на складні запитання. Л.В. Беш, О.І. Мацюра, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Львівський міський дитячий алергологічний центр. 2012 р.; 15) Діти, які часто хворіють: дискусійні питання і можливості їх вирішення. Л.В. Беш, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Львівський міський дитячий алергологічний центр. 2011 р.; 16) Назоферон – на варті здоров’я у дітей. А.П. Волосовець. 2010 р.; 17) Наказ МОЗ України від 07.11.2009 № 814 "Про затвердження Клінічного протоколу діагностики та лікування у дітей пандемічного грипу, спричиненого вірусом (А H1/N1 Каліфорнія)"; 18) Наказ МОЗ України від 13.11.2009 № 832 "Про внесення змін до наказу МОЗ від 20.05.2009 №189-Адм „Про затвердження „Протоколу діагностики та лікування нового грипу А H1/N1 Каліфорнія) у дорослих"; 19) Наказ МОЗ України від 09.07.2004 № 354 Про затвердження Протоколів діагностики та лікування інфекційних хвороб у дітей; 20) Наказ МОЗ України від 21.04.2005 № 181 Про затвердження Протоколів надання медичної допомоги дітям за спеціальністю "дитяча отоларингологія"; 21) Наказ МОЗ України від 03.07.2006 № 433 Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю „Пульмонологія"; 22) Наказ МОЗ України від 13.01.2005 № 18 Про затвердження Протоколів надання медичної допомоги дітям за спеціальністю "дитяча пульмонологія"; 23) Наказ МОЗ України від 09.07.2004 № 355 Про затвердження Протоколів лікування дітей за спеціальністю "Дитяча імунологія"; 24) Грип у дітей. О. К. Александрова. Посібник для лікарів та учнів медичних ВУЗІВ. Краснодар 2008; 25) ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ І МІКРОБІОЛОГІЯ ОСНОВИ ВІРУСОЛОГІЇ ОСОБЛИВОСТІ РЕПРОДУКЦІЇ ВІРУСІВ. Навчальний посібник для модульно-рейтингової технології навчання. С.В. Лаптєв, Н.І. Мезенцева. Бійськ 2005.; 26) Особливості харчування вагітних і жінок у період лактації. Н.А. Коровіна, Н.М. Подзолкова, І.М. Захарова. Москва 2008; 27) «Тиждень за тижнем». Сучасний довідник для майбутніх мам. Бердникова О.В. Москва 2007; 28) МЕДСЕСТРИНСТВО ПРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБАХ. М.А. Андрейчин. О.Л. Івахів. Тернопіль, «Укрмедкнига», 2002 р.; 29) Вакцинація дитини. Краще запобігти, ніж захворіти. Інформація для батьків ©UNICEF/UKRAINE/2010/G.Pirozzi; 30) МЕДСЕСТРИНСТВО В ТЕРАПІЇ. За загальною редакцією проф. М.І. Шведа та проф. Н.В. Пасєчко. Тернопіль..