Чи рятує від застуди та грипу сироїдіння

syroedenie

Як ми можемо зберегти на високому рівні свій природний імунітет, попереджаючи його вимикання? Сира їжа і сирі, свіжоприготовані соки овочів, багаті вітамінами, мікроелементами – всім відома частина профілактики інфекційних захворювань, передусім грипу та застуд. Не останню роль відіграє те, що вони містять багато протеаз, тобто ферментів, що розщеплюють білки (протеїни). Сироїдіння знаходить найбільше розуміння у тих, хто вдосталь налягти медикаментами і вирішив поекспериментувати в пошуках найбільш здорового харчування, але в останні роки також і у лікарів.

Джерело: healthline.me

Перехід на сироїдіння – не надто проста справа: така зміна у харчуванні викликає серйозну перебудову в організмі. Який зважився на це потрібно не тільки деяка кількість знань, принаймні про роботу власного харчового тракту, але ще й чимало терпіння і часу, щоб засвоїти деякі особливі правила приготування їжі. Однак клопоти ці окупаються. І практично кожному, хто хотів би захворювати цілющою застудою не надто часто і в дуже легкій формі, цілком достатньо, що не записуючись в сироїди, поступово привести своє харчування у відповідність із сучасною (офіційно проголошеної) гігієнічної нормою, яку цілком можна назвати полусироеденіем: як уже говорилося, ортодоксальними дієтологами нині рекомендується мінімум 60% щоденного раціону з’їдати в сирому вигляді.

Тактика переходу на полусироеденіе досить проста: спочатку привчаєте себе до сирого вечері (наприклад, свіжі фрукти і сухофрукти), потім, звикнувши, додаєте та сирої сніданок (сирі овочі плюс горіхи або насіння олійних культур), а для обіду залишаєте звичну варену їжу, але і його вельми корисно починати хоча б з невеликої порції сирих овочів. Інших влаштовують фруктові сніданки та вечері плюс обід з сирих овочів зі згаданою вище білкової добавкою.

Важливо йти повільно і не форсувати перебудову, даючи організму можливість пристосуватися до нової їжі. Можна зустріти твердження, що для багатьох вегетаріанство і сироїдіння в принципі неприйнятно. Чергова страшилка, яка виглядає для багатьох доказової: обов’язково виникнуть якісь порушення, адже людина нібито всеїдний, і вживання тільки рослинної їжі не забезпечить організм усіма незамінними амінокислотами. (А це справедливо лише в тому, нехай і найбільш поширеному випадку, коли харчування будується головним чином на зернових продуктах – їх білок і справді неповноцінний!)

Наводиться «залізний» аргумент: ми – ссавці, і наше життя починається з споживання їжі тваринного походження (наче травоїдні теж не починають з материнського молока!). Мовляв, є люди, у яких з дитинства немає тяги до овочів і фруктів, бо їх біохімічним системам вистачає і тих водорозчинних вітамінів, які надходять з білковою їжею, зате вони відчувають підвищену потребу в продуктах, що містять жиророзчинні вітаміни, насамперед у м’ясних і молочних. Така схильність, як стверджують ці критики, є генетичною, так що будь-яке насильство над собою принесе більше шкоди, ніж користі, і вчені взагалі вважають, що не можна стати суворим вегетаріанцембез шкоди для здоров’я.

Але в тому й річ, що це вважають «вчені взагалі», які не дають собі праці дізнатися деякі зокрема, бо це могло б порушити ту струнку систему, якої вони дотримуються багато років і яка, між іншим, їх годує. Справа не в генетичній схильності, а в тому, що ще до народження людина отримує інформацію, чим йому доведеться харчуватися, коли закінчиться час вигодовування материнським молоком: плоду про це повідомляє складу материнської крові, що й впливає на подальше формування ферментної системи організму. Особливо успішні ті сироїди, які позбавляються від звички нашвидку ковтати їжу, погано її пережовуючи, а того ж не переїдають. Інакше і сироїдіння не дає очікуваного повного благополуччя.

Найбільш близьке до сироїдіння харчування дозволяє уникати зайвого накопичення в організмі шлакових речовин білкової природи, що створюють грунт для захворювань. Зупинимося ж трохи на питанні про « шлаках життя».

«…Термін«шлак»породжений популярною літературою – в медицині подібного терміна не існує, – стверджує А. В. Фалеев – Правильніше говорити про кінцевих продуктах обміну речовин в організмі людини. До них відносяться вуглекислий газ, що утворюється при розщепленні вуглеводів і жирів і виділяється легкими; сечовина, що утворюється при розщепленні білків і виділяється з сечею; сечова кислота, що утворюється при розщепленні пуринових основ нуклеїнових кислот і виділяється з сечею і т. п. Всі ці кінцеві продукти обміну речовин організмом використовуватися вже не можуть, а тому і виводяться з нього з повітрям, що видихається, сечею, калом і потом. Ніяких інших шлаків в організмі немає – тільки ці кінцеві продукти обміну речовин». Але ось що варто було б знати про це. З плином часу стала виглядати дещо застарілою теорія І. І. Мечникова, згідно з якою через погану роботу шлунково-кишкового тракту відбувається самоотруєння організму, що викликає хвороби і передчасне старіння.

У ті часи, коли вважалися антинауковими згадки про накопичення «міфічних шлаків» в організмі людини, коли критикували і труїли прихильників гомеопатії, зрозуміло, лікарям в Росії була практично невідома і гомотоксикологія – своєрідна терапія, нині зайняла гідне місце в медичній науці. Хоча засновник цього методу – німецький лікар» гомеопат і вчений Ханс Хайнріх Реккевег сформулював її основні принципи ще в 1948-1949 роках ! Цілком доступна нині інформація про метод Реккевега така. Згідно з цим вченням, в основі всіх захворювань лежить інтоксикація організму особливими речовинами , так званими гомотоксинами, а на різних етапах розвитку захворювання йому завдають шкоди продукти їх метаболізму. Під гомотоксинами розуміють токсичні речовини, які викликають необхідність втручання захисної системи організму. При цьому маються на увазі екзогенні гомотоксини, що надходять ззовні, і ендотоксини, що утворюються всередині організму в процесі обміну речовин (метаболізму). Запропоновані Реккевегом антигомотоксические препарати особливим чином нейтралізують ці метаболіти, і мистецтво лікаря має полягати в правильному підборі «протиотрути» з урахуванням особливостей перебігу захворювання у даного хворого. Перший симпозіум з гомотоксикології відбувся в 1948 році в Тріберг (Німеччина). Новий вид терапії викликав великий інтерес, і незабаром було засновано Міжнародне товариство гомотоксикології.

Гомотоксикологія як наука зайняла одне з провідних місць в натуропатической медицині поряд із класичною гомеопатією, акупунктурою і мануальною терапією. Принципи гомотоксикології і створені на їх основі препарати використовуються лікарями всіх спеціальностей в багатьох країнах світу. Уявлення про лікарської терапії як про регулятор здоров’я, справедливо вважають прихильники гомотоксикології, відживає свій час, а засилля лікарської терапії – вірний показник обмеженості істинних знань про людину, її можливості і резерви. Реккевег сформулював своє уявлення про різні стадії «зашлакованості» організму, яке нині вельми популярно.

За Х. Х. Реккевегу, хвороба являє собою прояв біологічно доцільних захисних заходів, спрямованих проти ендогенного або екзогенного гомотоксини, або є біологічно доцільною спробою організму компенсувати гомотоксікологіческое пошкодження, з тим щоб підтримати життя так довго, як це можливо. Основне положення цієї теорії полягає в тому, що хвороби є прояв захисних сил організму, керованих імунною системою, проти зовнішніх і внутрішніх токсинів.

Хвороби – це спроба організму компенсувати збиток, що виник внаслідок дії отрут. Х. Х. Реккевег визначив відповідно різним видам тканин шість фаз протікають у них процесів. Перші три фази гомотоксикоза відрізняються від наступних трьох тим, що організм сам може впоратися з агентом, що ушкоджує і нанесеним їм шкодою. Ці фази легко можуть переходити з однієї в іншу, і організм може одужати, особливо якщо йому допомогти. У наступних трьох фазах організму не вдається знешкодити гомотоксини, і вони починають накопичуватися всередині клітин з руйнуванням клітинної структури.

Ось їх опис, який варто навести : Фаза екскреції. Характеризується виділенням токсичних речовин через природні фізіологічні шляху (з калом, потом, сечею) в процесі обміну речовин. Це регульована самим організмом стадія виведення шлаків. Стадія реакції. Характеризується тим, що організму не вдається повністю вивести всі токсини фізіологічним шляхом і для нейтралізації залишилися токсинів включаються патологічні механізми. При цьому можливі температура, нежить, кашель, піт, пронос, витікання гною, болі та ін, а також реакції при виведенні і перетворенні токсичних отрут в нетоксические через запалення (почервоніння, ущільнення, нагноєння, розтин).

Стадія депозиции, тобто накопичення і перерозподілу великої кількості шлаків – вона пов’язана з ізоляцією і відкладенням в різних органах з утворенням поліпів, бородавок, геморою, вогнищ жирової тканини і т. д. Фаза імпрегнації. При цій стадії токсини проникають в міжклітинний простір і частково всередину клітин, що говорить про ослаблення або виснаженні захисної системи організму, утворенні в ній слабкої ланки. Ця стадія характеризується появою загальних симптомів, і часто виставляються такі діагнози, як вегетосудинна дистонія, мігрені , ранній клімакс, порушення обміну речовин, остеохондроз хребта, «синдром втоми», а іноді таких хворих записують і в симулянти. Тому ця стадія носить ще назву мовчить або німий. Фаза дегенерації, руйнування. При цьому руйнуються внутрішньоклітинні і навіть внутріядерні структури. У цій стадії об’єктивні прояви теж слабкі, але з’являються позитивні результати лабораторних досліджень. На цьому етапі виникають вторинні порушення: атрофічний риніт, парези, атрофія зорового нерва, цирози та інші. Фаза новоутворень – остання фаза гомотоксикоза. При цьому відбувається злоякісна трансформація в уражених органах і тканинах. У цій стадії виникають онкологічні захворювання, і всі шлаки впливають в комплексі.

Розвиток або розповсюдження гомотоксикоза може проходити двома шляхами: переходом з однієї фази в іншу або як перехід з однієї тканини на іншу. При переході від більш важкої фази в менш важку говорять про регресивному перебігу процесу, з менш обтяжливою фази в більш важку – про прогресивний течії. Наприклад, при безконтрольному застосуванні антибіотиків, ферментоблокірующіх і жарознижуючих препаратів може відбуватися блокування фаз реакції, що призводить до прогресування хвороби і накопиченню шлаків або токсинів. Мені залишається додати: чим більше зашлакованості організму, тим більше він схильний вимикати імунітет і надавати можливість вірусам і мікробам прибирати ослаблені, погано функціонуючі клітини і міжклітинний «сміття». Відповідно змінюється характер і захворювання, і натуропатичні рекомендації: наприклад, канадський натуропат Е. Е. Роджерс більш ніж півстоліття тому радив при легкому нездужанні відмовитися хоча б від білкової їжі (м’яса, риби, яєць, молочних продуктів, горіхів і олійних насіння, бобових), при більш серйозному – не вживати також і крохмалисту їжу – хліб, каші, картопля, обмежившись фруктами, соками, а при сильному нездужанні – повністю відмовлятися від їжі …

Сироїдіння – вживання вегетаріанської їжі, що складається виключно (або переважно) з сирих рослинних продуктів, – в останні десятиліття все більше виходить на передній план, стає популярною темою для обговорення в суспільстві. Це не випадкова «мода», в наслідування небудь суперзірку зі світу мистецтва.

За допомогою експериментів вченим вдалося, нарешті, однозначно довести, що м’ясо, молоко і молочні продукти містять речовину, яке чуже нашому організму, і організм відкладає його в органах (йдеться про одну з сіалових кислот – N- гліколіз нейрамінової). А це веде до різних захворювань, від запалення суглобів до раку. Відбувається перегляд – з наукових позицій – взагалі всього набору продуктів харчування, вивчається харчування людини в різних регіонах світу в різні часи, від давнини до наших днів. «Треба дивитися правді в очі, – пише автор чудової книги «Природний харчування» (Як харчуватися відповідно до нашої генетичної програмою), антрополог Джефф Бонд, – сільське господарство докорінно змінило раціон наших предків до гіршого. Нині в нашій владі змінити свої харчові пристрасті». Розглядаючи дослідження раціонів харчування цілих народів, що почалися кілька десятиліть тому, в пошуках зв’язку між раціоном харчування і поширеністю різних хвороб, Джефф Бонд відзначає, зокрема, що вдатися до виробництва продуктів змусили людини крайні обставини. Це виробництво завжди відставало від зростання населення, а головне – у всіх народів у міру розвитку сільського господарства поступово розвивалися дегенеративні хвороби. Навіть прості трудівники Стародавнього Єгипту, що харчувалися в основному овочами, грубим хлібом з цілісного зерна, оливковою олією і інжиром і відрізнялися в більшості своїй худиною і здоров’ям, мали такі захворювання, як стоматит, флюси і карієс . Причина полягала у високому рівні споживання хліба.

Дослідження стародавніх цивілізацій показало, підсумовує Джефф Бонд, що корисні для здоров’я фрукти і овочі, салат, горіхи, невелика кількість риби. Деякі особливості цього харчового раціону уберігали тих же древніх єгиптян від таких хвороб, як рак і туберкульоз. Але шкідливі для здоров’я м’ясо домашньої худоби, насичені (тверді) жири, молочні продукти, рослинні масла, очищене зерно, цукор … Книгу Джеффа Бонда, яка вийшла в 2002 році англійською мовою і вже наступного року – в російській перекладі, я рекомендував би всім і кожному як найкраще сучасне керівництво. Відповідно до принципів, викладених у книзі Д. Бонда, схема здорового харчування у загальних рисах може виглядати приблизно так: сніданок і вечеря – зі свіжих фруктів (можна з добавкою сушених), ланч та обід – це сирі овочеві салати з добавкою, на вибір: горіхів або олійних насіння; відвареної риби; вареної картоплі. Горіхи і насіння містять достатньо жиру, а ось до риби або картоплі покладається салат з маслом, переважно каноловое. Зрозуміло, треба уникати харчового фанатизму, але відхилятися від цієї рекомендації занадто часто – собі на збиток.

Сироїдіння і близькі до нього варіанти харчування представляють все більший інтерес не тільки з точки зору тілесного здоров’я: адже зміни в харчуванні за останні 50 років, можливо, стали однією з найважливіших причин поширення душевних захворювань, як стверджують британські дослідники. Компанія Sustain, що займається пропагандою здорового харчування, і Фонд психічного здоров’я кажуть, що вироблені сьогодні продукти позначаються на балансі ключових поживних речовин , споживаних людиною. Автори доповіді під назвою «Годуючи розум» вказують: за останні півстоліття порушився тонкий баланс мінералів, вітамінів і жирів, споживаних людиною.

Британці, наприклад, за ці 50 років стали менше їсти свіжих продуктів і більше сатурірованних жирів і цукру. А це призводить до депресій і проблем з пам’яттю. Але, попереджають експерти, їх дослідження не можна вважати завершеним. «Ми добре знаємо про те, який вплив надає дієта на наше фізичне самопочуття, – каже доктор Ендрю Маккалох, директор Фонду психічного здоров’я. – Але ми тільки починаємо розуміти, наскільки мозок, як і інші органи, сприйнятливий до тих речовин, які він отримує від з’їдаються нами продуктів, і як впливає харчування на наше психічне здоров’я». А рішення проблем душевного здоров’я шляхом зміни дієти, додає вчений, часом демонструє кращі результати, ніж медикаментозне вплив або консультування. Важливо відзначити, що навіть різкий перехід на вегетаріанську дієту може провокувати цілющі кризи, але сироїдіння, особливо разом з відпочинком , діє в цьому сенсі могутніше . Тому натуропатами воно застосовується, принаймні, якийсь час перед лікувальним голодуванням – для підготовки до нього, і вже обов’язково при виході ізголоданія.

З іншого боку, не вміючи голодувати під час кризів (в ідеалі, під час кризу у нас підвищуються температура і трохи – кров’яний тиск, а також частішає пульс), майже неможливо перейти на сироїдіння, яке в процесі освоєння такими кризами неминуче супроводжується…

Список використаної літератури:

Інструкція до застосування медичного препарату НАЗОФЕРОН; 2) «Аллергология и иммунлогия: национальное руководство» под. ред.. Р.М. Хаитова, Н.И. Ильиной – М.: ГЭОТАР-Медиа. 2009 г.; 3) Г.М. Драннік. Клінічна імунологія та алергологія. – Київ. «Здоров’я», 2006 р. 4) Наказ МОЗ України від 16.09.2011 № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів»; 5) Г.В. Бекетова «Інтерферони в лікуванні гострих респіраторних інфекцій у дітей», журнал «Ліки України» № 3, (149), 2011 р.; 6) Шехтман М.М., Положенкова Л.А. Гострі респіраторні захворювання у вагітних / / Гінекологія. – 2005. – Т. 7. – № 2. – С. 34-37; 7)Приступа, Л.Н. Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у вагітних: Особливості Лікування та профілактики / / Медичні аспекти здоров’я жінки. – 2008. – № 5 (14). – С. 14-19; 8) Тарбаева Д.А., Костинов М.П., Загородня Е.Д., Іозефсон С.А., Черданцев А.П.Акушерскі і перинатальні наслідки вагітності, ускладненої гострою респіраторною інфекцією в II триместрі гестації / / Журнал “Акушерство і гінекологія.” – 2012. – № 2; 9) С.О.Крамарєв, д.м.н., професор В.В. Євтушенко «Оцінка ефективності рекомбінантного інтерферону альфа для лікування та профілактики гострих респіратоних вірусних інфекцій у дітей», журнал «Здоров’я України», № 18/1, 2008 р.; 10) А.А.Ярилин. Імунологія. Підручник. Москва. «Геогар-медіа». 2010 р.; 11) О.М. Біловол, П.г. Кравчун, В.Д. Бабаджан. «Клінічна імунологія та алергологія». Навчальний посібник медичних ВНЗ IV рівня акредитації та медичних факультетів університетів. Харків. «Гриф», 2011 р.; 12) С.О. Крамарєв, О.В. Виговська, О.Й. Гриневич «Обгрунтування застосування препаратів інтерферону при гострих респіраторних інфекціях у дітей», журнал «Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. 2007. № 10.»; 13) Є.І. Юліш, д.м.н. професор О.Є. Чернишева, Ю.А. Сорока «Інтерферонотерапія при ГРВІ і дітей», журнал «Здоров’я України» № 1(16), березень 2011 р.; 14С.П. Кривопустов «Інтаназальне використання інтраназального інтерферону альфа в педіатрії», журнал «Здоров’я України № 1, квітень 2010 р.»; 14) Лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій у дітей, які часто хворіють: прості відповіді на складні запитання. Л.В. Беш, О.І. Мацюра, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Львівський міський дитячий алергологічний центр. 2012 р.; 15) Діти, які часто хворіють: дискусійні питання і можливості їх вирішення. Л.В. Беш, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Львівський міський дитячий алергологічний центр. 2011 р.; 16) Назоферон – на варті здоров’я у дітей. А.П. Волосовець. 2010 р.; 17) Наказ МОЗ України від 07.11.2009 № 814 "Про затвердження Клінічного протоколу діагностики та лікування у дітей пандемічного грипу, спричиненого вірусом (А H1/N1 Каліфорнія)"; 18) Наказ МОЗ України від 13.11.2009 № 832 "Про внесення змін до наказу МОЗ від 20.05.2009 №189-Адм „Про затвердження „Протоколу діагностики та лікування нового грипу А H1/N1 Каліфорнія) у дорослих"; 19) Наказ МОЗ України від 09.07.2004 № 354 Про затвердження Протоколів діагностики та лікування інфекційних хвороб у дітей; 20) Наказ МОЗ України від 21.04.2005 № 181 Про затвердження Протоколів надання медичної допомоги дітям за спеціальністю "дитяча отоларингологія"; 21) Наказ МОЗ України від 03.07.2006 № 433 Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю „Пульмонологія"; 22) Наказ МОЗ України від 13.01.2005 № 18 Про затвердження Протоколів надання медичної допомоги дітям за спеціальністю "дитяча пульмонологія"; 23) Наказ МОЗ України від 09.07.2004 № 355 Про затвердження Протоколів лікування дітей за спеціальністю "Дитяча імунологія"; 24) Грип у дітей. О. К. Александрова. Посібник для лікарів та учнів медичних ВУЗІВ. Краснодар 2008; 25) ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ І МІКРОБІОЛОГІЯ ОСНОВИ ВІРУСОЛОГІЇ ОСОБЛИВОСТІ РЕПРОДУКЦІЇ ВІРУСІВ. Навчальний посібник для модульно-рейтингової технології навчання. С.В. Лаптєв, Н.І. Мезенцева. Бійськ 2005.; 26) Особливості харчування вагітних і жінок у період лактації. Н.А. Коровіна, Н.М. Подзолкова, І.М. Захарова. Москва 2008; 27) «Тиждень за тижнем». Сучасний довідник для майбутніх мам. Бердникова О.В. Москва 2007; 28) МЕДСЕСТРИНСТВО ПРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБАХ. М.А. Андрейчин. О.Л. Івахів. Тернопіль, «Укрмедкнига», 2002 р.; 29) Вакцинація дитини. Краще запобігти, ніж захворіти. Інформація для батьків ©UNICEF/UKRAINE/2010/G.Pirozzi; 30) МЕДСЕСТРИНСТВО В ТЕРАПІЇ. За загальною редакцією проф. М.І. Шведа та проф. Н.В. Пасєчко. Тернопіль..